test1.ru/t7/js/share42/


Продам свою 2-комн. квартиру на Троещине

Предложение без комиссии. Ул. Лисковская, 32/51, 2006 г. , высота потолка 2, 70 м. ,...
Город:  Киев
Для связи:  gamma@i. ua

Продам свой дом с ремонтом и мебелью

Продам свой трёхэтажный очень тёплый дом со всеми удобствами (газ, вода, отопление, инте...
Город:  Клугино-Башкировка
Для связи:  0667840154
Здесь может быть
Ваша реклама !
Здесь может быть
Ваша реклама !

Cтатьи

Здати і зняти: тонкощі зустрічної оренди

Здати і зняти: тонкощі зустрічної оренди
Здавалося б, що може бути краще життю у власному будинку? І що може змусити власника квартири в такому дорогому місті, як Києві, здати своє житло і самому стати орендарем?
Як не дивно на ринку практика зустрічної оренди - здати своє житло і зняти інше - є дуже поширеною. Найчастіше йдеться про оренду дешевшого житла з метою отримання прибутку від найму власного. Орендні платежі від своєї квартири покривають не лише оренду іншою, але і дозволяють власникові класти різницю в кишеню. Іноді причиною для такого кроку стає відчайдушна потреба в грошах.

Перезняти з вигодою

Наталія: "Хвороба стала для мене повною несподіванкою, але ще більшою несподіванкою виявилося те, що лікування може тривати не місяць і не два, а цілий рік! Працювати я не могла, а гроші були потрібні постійно. Довелося здати свою "двушку" і зняти хрущовку на околиці міста. Звичайно, це було дуже незручно, зате грошей вистачало і на життя, і на ліки. Потім я видужала, і змогла повернутися у свій будинок. Мені і в голову не прийшло б здавати квартиру в оренду, коли б не насущна необхідність".

Не усі власники московських квартир такі категоричні в цьому питанні.

Ігор: "У мене шикарна квартира. Три кімнати, гарний вигляд з вікна, поруч магазини і навіть парк є. На ринку такі квартири з руками відривають. А мені стільки площі не потрібно. Коли одружуся, заведу дітей звичайно, переїду до себе. А доки я знімаю "однушку", яку простіше віддраювати, і кожен місяць отримую непогані гроші. Неодруженому чоловікові багато не треба, зате зайвий дохід завжди до речі".
Рієлтори розповідають про те, що такий тип зустрічної оренди дуже поширений. Найчастіше на зустрічну оренду наважуються самотні молоді люди, необтяжені сім'єю. Найрідше - сімейні пари з дітьми або без. Іноді свої квартири здають літні люди - найчастіше на літо переїжджаючи на знімну дачу. Але це зустрічається порівняно рідко. Як вважають фахівці, знімні дачі здаються літнім москвичам екзотикою, тому така зустрічна оренда не занадто поширена. Найчастіше москвичі здають квартиру на літо, переїжджаючи на власну а не на орендовану дачу.

Набагато рідше зустрічається зворотна ситуація: коли люди здають в оренду квартиру дешевше, а самі переїжджають в квартиру подорожче. І, як правило, більше.

Ірина: "Своя квартира - це прекрасно, але не тоді, коли у тебе чоловік і двоє дітей і вам просто нікуди подітися. Ми не планували дітей, це вийшло само собою, і вже точно не чекали того, що у мене народяться близнюки. Я вважаю, що усе, що Бог не дає - до кращого. У мене чудова сім'я. А ось можливості купити нам будинок більше поки що немає дітям стільки усього треба... А коли вони пішли в школу, стало зрозуміло, що ми в одній кімнаті не помістимося, ось і довелося доки винайняти квартиру. Чекаємо, що чоловіка підвищать - тоді нашу квартиру ми продамо, і купимо собі житло більше. А поки що доведеться залишити усе як є".

Як здати, зняти і не помилитися

На що варто звернути увагу, вибираючи квартиру для оренди і здаючи в оренду власну? Рієлтори підказують: передусім необхідно прорахувати не формальні, а справжні витрати на оренду нерухомості. Підрахувати усе ретельно включаючи комунальні платежі. Хто платитиме їх в обох квартирах? Скільки грошей знадобиться витратити на переобладнання нової квартири під свої потреби, і скільки грошей знадобиться на косметичний ремонт після здачі житла в оренду - перед тим як знайти нових орендарів? Чи не вийде у результаті, що від оренди, з урахуванням усіх витрат, прибутку вийде менше, ніж передбачалося, і чи окупить цей прибуток витрачені на подвійну оренду сили і час?

Рієлтори говорять, що реальний прибуток можуть отримати тільки ті власники житла, чия нерухомість котирується на ринку. Якщо вам належить трикімнатна квартира, або якщо ваше житло знаходиться в престижному районі - ви можете розраховувати на отримання доходу. Якщо у вас у власності житло поскромніше, припаде, дотримуючись цієї ж формули, вибирати собі під знімання квартиру, яка не зажадає значних витрат. Це може бути малогабаритна квартира на околиці Москви або у ближньому Підмосков'ї. Експерти радять утриматися від оренди нерухомості, яка здається недорого через погану якість; недоцільно робити ремонт в чужій квартирі, а реальні витрати можуть перевищити передбачувані.

Перед тим, як зважитися на схему зустрічної оренди слід зайнятися підрахунками і визначити величину реального прибутку і планованих витрат. Переконаєтеся в тому, що зустрічна оренда принесе вам більше прибутку, ніж витрат, і не занадто ускладнить ваше життя.

Автор Гриша
09.10.2011
Просмотров: 902


Статистика

Всего 113166 объявлений
Сегодня 25 объявлений
Вчера - 2928

Здесь может быть
Ваша реклама !
Здесь может быть Ваша реклама !
Реклама на сайте»
Для комфортного доступа к этому сайту, в вашем браузере должен быть включен JavaScript