test1.ru/t7/js/share42/


Продажа здания с арендатором на Майдане Независимости, ул. Софиевская 5.

Продажа нежилого здания в самом центре столицы! ! ! • ул. Софиевская 5, Шевченковский р-н • Общ...
Город:  Киев
Для связи:  +380988736047

Продажа видовой 2-комнантной. Без %

Продажа видовой 2-комнантной в престижном ЖК Статус Град, Завальная, 10г. S=85/38/17м2, 14...
Город:  Киев
Для связи:  (О63) 2114488, (О67) 6989695, (О50) 8285678

Продажа дома ЖК Удачный, село Крюковщина, Гатное.

Продажа дома ЖК Удачный, с. Крюковщина. Р-н Киево-Святошинский ул. Лютнева, д. 7...
Город:  Крюковщина
Для связи:  067 182-14-23, село Крюковщина, улица Лютнева, д. 7Б

Для девушки аренда жилья без посредников на ближайший месяц или длительно

Для девушки аренда жилья без посредников на ближайший месяц или длительно Сдам комнату, 200 г...
Город:  Киев
Для связи:  0963077749 Святошин проспект Курбаса аренда срочно актуально сдам недвижимость без посредников киев +380963077749 , посуточно помесячно сдам срочно женщинам

Недвижимость в хорошем спальном районе

Недвижимость в хорошем спальном районе Внимание, обновление информации: сдается в аренду по адре...
Город:  Киев
Для связи:  киев аренда своя сегодня 0963077749

Аренда комнат без комиссии и брокера

Аренда комнат без комиссии и брокера Сдаю койку в комнате на двоих, женщинам с офисным графиком...
Город:  Киев
Для связи:  киев аренда своя сегодня 0963077749

Сдам 2к квартиру на Лесном масиве

ул. Кубанской Украины (бывшая Жукова) , 51 (ехать 10 мин. от метро Лесная) , 3/9 пан. ...
Город:  Киев
Для связи:  (067) 419-97-42; (066) 874-42-97

Продам 1 комн. квартиру на Затонского

1 комн. квартира на Затонского в новом малоэтажном доме, 3/7, 38/14/12, большой б...
Город:  Одесса
Для связи:  Одесса, Суворовский район, тел. (048) 7356900
Здесь может быть
Ваша реклама !
Здесь может быть
Ваша реклама !

Cтатьи

Ринок іпотечного кредитування практично помер під час кризи:

Ринок іпотечного кредитування практично помер під час кризи: програми скоротилися, процентні ставки збільшилися, умови посилилися. Зараз спостерігається процес відновлення і пожвавлення ринку. Банки зацікавлені в розвитку іпотеки але при цьому дуже вибірково підходять до об'єктів, вирішуючи для себе складне питання, кого кредитувати.

Невеликий історичний екскурс. Слово "іпотека" родом з Древньої Греції. Коли власник землі потребував великої суми, він міг звернутися до кредитора який під заставу земельної ділянки надавав гроші у борг. На межі земельного наділу ставився кам'яний стовпчик, що означав, що ділянка закладена. Цей стовпчик і називався іпотекою.

За останні півтори тисячі років усе трохи змінилося. Тепер іпотека на землю (вона ж земельна іпотека) - це різновид цільового іпотечного кредиту, який видається на придбання земельної ділянки. А ось запорукою, як і раніше, виступає сама ділянка землі. Земля - це вигідне капіталовкладення її досить важко вкрасти, викрасти, а головне, як помітив Марк Твен, "її більше не роблять". Чи вигідно купувати землю в іпотеку?

На думку Олександра Титова, начальника кредитного відділу Московської філії банку "Окский", земельна іпотека дає можливість будувати житлові будинки для особистих потреб. Для клієнтів переваги цілком очевидні. Існує можливість як будівництва власного будинку за рахунок кредитних коштів банку на власній земельній ділянці (який передається в заставу банку, з подальшою запорукою побудованого житла) так і отримання кредиту на купівлю земельної ділянки і будівництва на нім житлового будинку під інше забезпечення.
Риски банку

Банки, особливо останніми роками, неохоче видають кредити під таку вічну запоруку. Причини тому - низька ліквідність земельних ділянок і складність оцінки. Ліквідність (чи швидкість, з якою можна продати об'єкт нерухомості) може бути досить високою, коли йдеться про міські квартири і відносно низька у разі продажу заміського будинку і землі під ним. Попит на такі об'єкти невеликий в порівнянні з міським житлом, так що банки прагнуть кредитувати тільки ті ділянки, які можна продати швидко. Наприклад у Москві і Санкт-Петербурзі банки дають іпотеку тільки на ділянки, розташовані поблизу від міста, тобто не далі чим 50-100 кілометрів від міської смуги.

Іпотека на земельну ділянку сільськогосподарського призначення відрізнятиметься за своїми умовами від кредитування землі під індивідуальне житлове будівництво.
Інша важлива проблема полягає в складності оцінки об'єкту кредитування. Наприклад, для квартир і автомобілів є типові рішення, є порівняння з великою кількістю аналогічних пропозицій і, як результат, деяка точна вартість. Іпотека на купівлю земельної ділянки видається тільки після оцінки об'єкту, яка у більшості випадків є усередненою. Тому для покупця завжди є ризик, що вартість його ділянки виявиться завищеною. "Як правило оцінні компанії проводять оцінку на підставі даних про вартість у тому числі довколишніх ділянок, наявності комунікацій, типі землі і інше. Складніше взяти до уваги і враховувати якість конкретної земельної ділянки", - говорить Олександр Титов.

Крім того з часом по сусідству можуть побудувати шкідливе виробництво, влаштувати звалище або прокласти автомагістраль, що відразу відіб'ється на вартості ділянки в несприятливу для власника сторону. Тому, видаючи кредити під заставу землі банки прагнуть мінімізувати власні риски і фактично перекладають значну їх частину на позичальника.

Висновок: іпотека земельних ділянок можлива, але отримати її у банку набагато складніше, ніж кредит на купівлю квартири.
Риски клієнта і риски девелопера

Основний ризик у будь-якій іпотечній угоді для клієнта - це ризик несплати відсотків і неповернення основної суми боргу з подальшим витребуванням банком предмета запоруки. Окрім цього, клієнт завжди несе риски, пов'язані із забудовником (девелопером) проекту: передусім ризик неоформлення у власність предмета іпотеки. В даному випадку кредитні гроші продовжують генерувати збиток незалежно від термінів оформлення власності. А ось риски нестабільності конкретного банку, що надає кредит не повинні лякати клієнта, оскільки це проблема Банку Росії і Агентства по страхуванню вкладів.

Є ще ряд завуальованих ризиків, наприклад, коли забудовник не вказує повну вартість землі в договорі. При такому розкладі у покупця завжди зберігається ризик неотримання повної суми у разі спірних ситуацій. Але, як правило, банки просто не кредитують такі покупки.

Що до девелоперських ризиків, як вважає Олексій Колядин керівник проекту котеджного селища АкваВилла, вони загрожують тільки недобросовісним забудовникам. Оскільки у разі судових розглядів по об'єкту іпотеки банки виступають на стороні позичальника. Відповідно проти такого девелопера починає виступати не лише конкретна фізична особа - покупець нерухомості, а ще і банк з сильним юридичним департаментом.

Вимоги банку

Іпотека земельних ділянок регулюється Цивільним кодексом РФ, федеральним законом "Про іпотеку" і Земельним кодексом РФ. Запорука земельної ділянки можлива з точки зору закону, якщо відповідні землі не виключені з обороту і не обмежені в обороті.

Для отримання іпотечного кредиту у банку об'єкт запоруки, тобто земельна ділянка, повинні відповідати цілому ряду вимог. Передусім, права на землю мають бути зареєстровані ділянка поставлена на кадастровий облік (йому присвоєний кадастровий номер і складений план з позначенням меж). Банк зажадає виписку з кадастрового плану земельної ділянки.

Ділянка, що придбавалася в заставу як забезпечення по кредиту повинен належати до категорії земель поселення або сільськогосподарського призначення, з дозволеним видом використання садівництво, овочівництво, фермерство з дозволом на будівництво житлового будинку.

Жорстка необхідна вимога щоб ділянка знаходилася в регіоні, де є присутнім банк. Крім того, є додаткові вимоги (вони можливі, але не обов'язкові), такі як підведення до ділянки каналізації, електро- і водопостачання. Вимоги за розміром ділянки можуть варіюватися у різних банків (наприклад, в одному банку не менше 8, в іншому - не менше 12 соток).
Хто у виграші?

Іпотека вигідна людям, для яких кредит виявляється дешевше, ніж вилучення частини грошей з власної справи, наприклад підприємцям. Правда, отримати кредит на купівлю земельної ділянки без підряду як і раніше досить складно. У більшості своїй банки не готові видавати кредити під заставу земельної ділянки, що придбавалася, вимагаючи в якості запоруки додаткову нерухомість. На практиці часто виникають проблеми з твердженням банком об'єкту кредитування. Банки є обережними не дуже довіряють девелоперам і кредитують тільки ті об'єкти, які пройшли усі банківські перевірки, зводяться відповідно до законодавства і мають необхідну документацію.

Саме тому для покупця наявність у девелопера банку-партнера що надає іпотечний кредит на купівлю ділянки або домоволодіння в котеджному селищі, є непоганим гарантом стабільності і надійності девелопера.

Практично усі банки першої сотні мають програми іпотечного кредитування у тому числі і на купівлю земельних ділянок, але кожен з них пропонує різні умови по термінах і процентних ставках. Покупцеві земельної ділянки вигідно, якщо девелопер співпрацює з рядом банків і пропонує цілий спектр програм на вибір.

Олексій Колядин, керівник проекту котеджного селища АкваВилла, так прокоментував свою роботу з банками: "Нашими партнерами стали Ощадбанк РФ, Росбанк, Нордеа Банк. Банки, які ми вибрали запропонували найбільш оптимальні умови безпосередньо для нашого котеджного селища, а саме: мінімальні ставки, максимальні терміни, ліберальні вимоги і гнучкість в підході до іпотеки на землю, готове домоволодіння і будівництво будинків. І якщо Росбанк і Ощадбанк пропонують покупцям в цілому стандартні умови кредитування, то Нордеа Банк підготував спеціальну взаємну програму на купівлю земельних ділянок під заставу вже наявній нерухомості. По суті він дає споживчий кредит на купівлю по найнижчій ставці".
Прогноз на підвищення... став

Олександр Титов рахує, що розвиток земельної іпотеки - цей перспективний напрям: "Сама земля в ціні тільки ростиме. Бажання людей поліпшити свої житлові умови теж постійно росте, що у свою чергу збільшуватиме об'єми житлового будівництва".

В цілому експерти ринку схиляються до думки, що Росія піде, швидше, по західному шляху розвитку земельного кредитування. Тобто кредити на землю видаватимуться одночасно із запорукою на забудову.

Ну а поки що оформляють кредити на землю під будівництво лише одиниці покупців. Інші займаються купівлею земельних ділянок з метою їх подальшого перепродажу. Саме це і провокує банки підвищувати процентні ставки за кредитами такого роду: занадто великий ризик падіння цін і, як наслідок, невиплати позичальником відсотків і основної суми боргу.
Автор Віталій
09.10.2011
Просмотров: 992


Статистика

Всего 115893 Объявления
Аренда - 28413
Услуги - 1035
Сегодня 300 объявлений
Вчера - 2883

Здесь может быть
Ваша реклама !
Здесь может быть Ваша реклама !
Реклама на сайте»
Для комфортного доступа к этому сайту, в вашем браузере должен быть включен JavaScript